yemek odası modelleri
25 Haziran 2020

Ev dekorasyonu yapımına karar verildiğinde ilk başlanılan bölüm salondur. Salonlardaki mobilyalar denildiğinde ise akla koltuk takımı ve yemek odası takımı gelmektedir. Yemek odası takımı seçimi yapılırken koltukların baz alındığı görülmektedir. Klasik bir koltuk takımı tercih edilirse, yemek odası da ona uyumlu olarak klasik seçilmektedir. İmalatçılar tarafından yapılan yemek odası modelleri de koltuk takımlarına göre yapılmaktadır. Yemek odaları iki şekilde dizayn edilir. İlk seçenek özel bir odayı yemek odası haline getirmektir. Odası az olan evlerde bunu yapmak pek mümkün değildir. İkinci seçenek ise salonu ikiye bölecek şekilde koltuk takımı ve yemek odası takımını yerleştirmektir. Bu şekilde salon dekorasyonu seçiminde genelde ikinci seçenek uygulanmaktadır.

Yemek odası modelleri bakmak için mağazaya girdiğinizde şu durumla karşılaşmak olasılığınız oldukça yüksektir: Yemek odası takımı mağazalara göre 4 parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar tv ünitesi, konsol, masa ve sandalyelerdir. Pek çok mağazada yemek odası takım fiyatı konsol, masa ve sandalye olmak üzere 3 parça olarak değerlendirilerek verilmektedir. Bu parçalara ekstra parça eklemek mümkündür. Örneğin konsol yanına vitrin eklenebilir. Günümüz evlerinin salonları küçük olduğu için vitrin pek tercih edilmemektedir. Orta boyutlu bir salonda konsol, tv ünitesi, masa ve sandalyeler tercih edilirken, daha küçük boyutlu salonlar için masa ve sandalyenin yanında ya konsol ya da tv ünitesi tercih edilmektedir.

Mağazaya girdiğimizde birçok yemek odası modelleri görebiliriz. Peki yemek odası takımı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Mobilyalar için dikkat edilmesi gereken en önemli unsur sağlamlıktır. Sağlam mobilyaların kullanımı rahat ve uzun ömürlüdür. Yemek odası takımı seçimi yapılırken bu sağlamlığı kontrol etmek gereklidir. Mobilyaların malzemesi ve özellikle hangi ağaçtan yapıldığı sorulması gerekir. Kapakların menteşeleri kontrol edilmeli, masa açılır ise nasıl açıldığına ve açılırken bir sorun yaşanıp yaşanmamasına dikkat edilmelidir.

Yemek odası takımı seçimi yapılırken ev şeklini de dikkate almak gereklidir. Yemek odası için küçük bir alan ayrılmışsa daha küçük takımlar seçilmeye özen gösterilmelidir. Aksi takdirde hem eşyalarınız eve sığmayacak hem de kötü bir görüntüyle sizi karşı karşıya bırakacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir