yatak odası takımı ankara
1 Temmuz 2020

Evimizin bölümlerinden biri olan yatak odalarının dekorasyonunu yapmaya karar verdiğimiz zaman ilk yaptığımız işlem yatak odası takımlarını araştırmaktadır. Beyaz veya renkli, modern veya klasik, büyük küçük her odaya uygun pek çok yatak odası takımı görebiliriz. Burada önemli olan sizin yatak odanızda nasıl bir ortam yakalamak istediğinizdir. Yatak odası takımı Ankara mağazalarında oldukça fazla modellerle bulunmaktadır. Bu modeller arasından tarzınızı en çok yansıtan yatak odası takımını bulabilirsiniz.

Yatak odası takımı temel olarak yatak, dolap, şifonyer ve komidinden oluşur. Mağazalarda yataklar, açılır veya açılmaz özellikte olabilir. Bu seçenek tamamen sizin isteğinize bağlı olacaktır. Yatak odası takımları için verilen fiyatlarda genelde tüm mağazalar, açılmaz yatak olarak düşünürler. Yatağı bazalı olarak istediğimizde fiyat yükselecektir. Ayrıca yatak başlıklarının rengi de yatak odalarında oluşturmak istediğiniz tarza göre seçilebilir.
Yatak odası takımlarında evin hanımları özellikle dolapların içlerine dikkat ederler. Bizim kültürümüzü ve evlerin yapısını düşünecek olursak, yatak odaları eşyalarımızı depoladığımız yerdir, diyebiliriz. Bu eşyalarımızı yataklarımızın altına ve dolap içlerine koyarız. Bu yüzden de dolap içlerinin kullanışlı olmasına bakılır. Dolapların içlerinde bir kısmı raf, bir kısmı askılık, bir kısmı da iç çamaşırları için ayrılan raflardan oluşur. Dolabın içini özel olarak yaptırmak için yatak odası takımı Ankara imalatçılarıyla anlaşmak gereklidir.

Şifonyerler ise yatak odası takımının içeriğine göre oldukça değişkendir. Makyaj masası için tasarlanan ve aynası bulunan şifonyerlerin yanı sıra, çamaşırlık olarak kullanılabilen çekmecelerden de oluşabilir. Makyaj masası olan şifonyerlerin içeriğinde 1 adet puf ve ayna bulunmaktadır. Özellikle küçük odalarda aynaların kullanılması odayı daha büyük gösterecektir. Komidinler ise standart olarak yatakların başlarına konulmak için 2 adettir.
Yatak odası takımı seçerken dikkat edilmesi gereken inceliklerden biri de yatağın altının kolayca temizlenebilmesi gerekliliğidir. Ayrıca yatağınızın ve dolabınızın konumunu düşünerek dolabınızın kapaklı veya sürgülü olmasına dikkat edilmelidir. Komidinlerin ise yükseklik boyutuna iyi karar verilmesi gerekir. Yatak odası takımı almaya karar verdiğinizde, bu ve bunun gibi detayları yatak odası takımı Ankara mağazalarından öğrenebilmeniz mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir