ankara mobilya mağazaları
6 Temmuz 2020

Günümüzde gelişen ve yenilenen teknoloji, mobilya sektörüne de uğramış bulunmaktadır. Makinelerin yapılması ve fabrikalaşmasıyla günde binlerce mobilya üretimi yapılmaktadır. Mobilya üretiminin fazla olması, yeni modellerinde üretilmesine de zemin hazırlamıştır. Mobilya modellerinin ve üretiminin bu kadar fazla olması, mobilya mağazalarını da doğru orantılı olarak arttırmıştır. Diğer illere göre, Ankara mobilya mağazaları sayıca daha fazladır ve artmaya da devam etmektedir.

Eskiden her mağazada aynı ürünleri görebiliyorken, modellerin artmasıyla birlikte günümüzde mağazalarda farklı modeller görebilirsiniz. Mobilya çeşitinin artmasıyla, mağazalar bütün modelleri satamayacakları için bölümlere ayrılmışlardır. Ankara mobilya mağazaları ele alındığında pek çok bölümün olduğu görülmektedir. Mağazaların bir kısmı temel mobilyaların satışını yapmaktadır. Temel mobilyalar dediğimiz koltuk takımı, yemek odası ve yemek odası parçalarından oluşmaktadır. Bu tip mağazaların genelde birden fazla kattan oluştuğu görülür.
Mobilya mağazalarının bölümlerinden biri de aksesuar mağazalarıdır. Aksesuar mağazalarında zigon,orta ve yan sehpalar, dresuar ve dekoratif mobilya parçaları bulunur. Ankara mobilya mağazaları ağırlıklı olarak ahşap ürünlerin satışı yapmaktadırlar. Bu nedenle tamamen ahşap ürünlerin bulunduğu mobilya mağazaları da görebilirsiniz. Salon dekorasyonunuzu tamamlayacak kütüphane,masa gibi parçaları bu mağazalarda bulabilirsiniz.

Yeni moda ile birlikte Ankara mobilya mağazaları ahşabın yanında metal ürünlerin satışını da yapmaya başlamışlardır. Bu mağazalarda masa, sandalye, sehpa gibi tüm ürünlerin metalden yapıldığı görülmektedir.
Bu kadar mağaza varken mobilyaların nereden alınacağı da kafalarda soru işareti oluşturmuştur. Günümüzde sosyal medyanın etkisinin artmasıyla mobilya mağazaları da ürünlerini burada sergilemeye başlamışlardır. Mobilya almak istediğiniz mağazayı seçerken sosyal medyadan iyi bir araştırma yapmalısınız. Özellikle ürünlerin mağazada çekilmiş resimlerinin olmasına dikkat edilmelidir. Yapılan müşteri yorumlarına bakmakta unutulmamalıdır.

Araştırma yapılırken, mobilya almak istediğiniz yer sosyal medyada bilinmez. Mobilyacıları, imalatçılar ve mağazacılar olarak ikiye ayrılır diyebiliriz. İmalatçılar genelde ürünlerini sergilerken, mağazalarda bir çok imalatçıdan alınan mobilyalar bulunmaktadır. Mağazada, imalathaneye göre daha fazla ürün ve model bulunur. İmalatçıların mobilyalara verdikleri fiyat ile mağazaların verdikleri fiyatta farklı olacaktır. İmalatçıların verdiği fiyat daha uygundur. Ve beğendiğiniz modeli yaptırabilmenizde imalat mağazalarının avantajlarından biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir