koltuk takımı ankara
7 Temmuz 2020

Mobilya denilince şüphesiz akla ilk koltuk takımı gelir. Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz alan, salonlardır. En çok vakit geçirdiğimiz yerin dekorasyonu da oldukça önemli olduğundan, koltuk takımlarına ilgi her zaman farklı olmuştur. İster yeni evlenecek olun, isterseniz evinizi yenilemeye başlayın ilk bakılacak mobilya, her zaman koltuk takımı olacaktır. Diğer mobilya parçaları ise koltuk takımının seçimini göre kararlaştırılır. Koltuk takımlarına bakmaya başlanacak ilk yer, Ankara olacaktır. Koltuk takımı Ankara Siteler bölgesindeki mağazaları mutlaka ziyaret ederek seçilmelidir.

Koltuk takımına olan gösterilen ilgiler, birçok koltuk takımı modeli oluşmasını sağlamıştır. Renklisinden, desenlisine yüzlerce koltuk takımı bulunmaktadır. Bu kadar seçeneğin arasından koltuk takımı seçimi epeyce zor olacaktır. Bunun için önce hangi tarz bir takıma sahip olmak istediğinizi belirlemeniz gerekir. Koltuk takımları modern, klasik, avangart, country, chester gibi gruplara ayrılır. En çok tercih edilen koltuk takımı Ankara ilinde ilk yıllarda avangart takımlar olurken, son yıllarda modern takımlar olmuştur. Modern takımların bu kadar tercih edilmesindeki neden, konforlu olmasından kaynaklıdır. Dekorasyonlarda artık hem rahatlık hem de şıklık ön plana alınmıştır. Modern koltuk takımları, hem görsel açıdan göz doldururken hem de rahatlığı hedeflemektedir.

Koltuk takımı seçiminde önemli püf noktalar vardır. Öncelikle mobilyanın iskeletinde kullanılan ağacın kalitesine dikkaet edilmelidir. Çünkü iskelet mobilyanızın ne kadar ömrü olduğunu karar veren yerdir. İskeletin özellikle gürgen, kayın gibi sağlam ağaçlardan yapılmış olması gereklidir. Önemli olan diğer kısım süngerin kalitesidir. Süngerlerin kalitesi, koltuk takımının konforunu belirler. Koltuk takımında gramajı ağır olan süngerle yapılmış olanlar seçilmelidir. Koltuk takımında, kumaş seçimi de çok iyi yapılmalıdır. Yeni aldığımız mobilyanın yılladır kullanılıyormuş gibi bir görüntüsü olması istemediğimiz bir durumdur. Bu yüzden özellikle kumaşların, leke tutmaz özelliğe sahip olması ve kolayca temizlenmesi gerekir.

Son olarak koltuk takımında kullanılan boyalı parçalara dikkat edilmelidir. Bu parçalar, genelde ayak kısımlarıdır. Boyalı parçanın boyasının soyulmaması için kullanılan boyanın kalitesinin yüksek olması gerekir.
Koltuk takımı alırken bu özellikleri kendi gözümüzle görme gibi bir imkanımız bulunmamaktadır. Bu yüzden, koltuk takımı Ankara Siteler bölgesinde bulunan mağazalardan alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir